Čo je stavba na kľúč

Stavba nízkoenergetického domu na kľúč je služba, ktorá umožňuje klientovi pokračovať v bežnom živote bez zásadných zmien aj počas výstavby domu.  Všetky dôležité činnosti preberá na seba spoločnosť, ktorá stavia rodinný dom na kľúč. Vo vyspelých ekonomikách sa táto služba poskytuje štandardne od  konzultácie výberu pozemku, cez tvorbu projektu či poradenstvo pri výbere katalógového projektu k príslušnému pozemku cez stavebné povolenie, nacenenie, až po realizáciu domu na kľúč.

Na stavbu by mal dohliadať odborník (stavbyvedúci), ktorý pri   výstavbe domu na kľúč riadi dodávky, kordinuje výstavbu, kontroluje všetky materiály, vedie stavebný denník a určuje pracovné postupy na postupy prác dohliada tiež stavebný dozor, ktorý kontroluje dodržiavanie stavebných noriem a  predpisov, používanie certifikovaných stavebných materiálov a kontroluje stavebný denník.

Rozhodnutie o začatí výstavby rodinného domu je veľmi významný krok v živote človeka. Každá stavba je iná a vyžaduje si individuálny prístup a skúsenosti. Z tohoto dôvodu je dôležité spolupracovať s odborníkomi na  problematiku výstavby rodinných domov na kľúč. S nami postavíte svoj dom bez obáv, riešenia nekonečných problémov a stresov. S našou firmou máte zaručený kompletný servis pri výstavbe Vášho rodinného domu na kľúč. 

Zverte svoj dom odborníkom!

Viac tu: https://www.dom-na-kluc.sk/
 

nízkoenergetické domy na klúč

Nízkoenergetický dom mIN 1

Nízkoenergetický dom "mIN 1" vznikol na základe spolupráce s projekčno architektonickou kanceláriou 3E space. Dom poskytuje modernú, nízkoenergetickú alternatívu bývania za jedinečnú cenu 690€ na m2. Ak túto cenu porovnáte s priemernou cenou panelového bytu v Nitre, ktorá je 950€/m2 zistíte že na 1m2 bytu ušetríte 260€.

 

Typový dom mIN 1 je pre 3 až 4-člennú rodinu. Poschodový dom vonkajších rozmerov 9,9m x 6,7m je jednoduchého pôdorysného tvaru. Dom je koncipovaný hlavne s dôrazom na jednoduchosť realizácie a minimalizáciu výrobných nákladov. Jednoduchá hmota domu ho predurčuje v prípade vhodného osadenia k nízkej spotrebe energie. Státie pre automobil je uvažované v nezávislej garáži, resp. pod prestrešením pri vstupe na pozemok.

 

   

Nízkoenergetický rodinný dom mIN 1 v prevedení na kľúč firmou ekonoDOM stojí len 69 000 € s DPH. Steny sú počítané z obvodových tepelnoizolačných tehál, vnútorných múrov, priečok ako aj keramických stropov značky Porotherm. V uvedenej cene je zahrnuté zateplenie systémom Baumit hrúbky 200mm EPS (polystyrén). V kalkulácií je počítané s plastovými oknami (6 komorový profil Salamander) s izolačnými trojsklami. Vnútorné omietky sú vápennocementové, podlahy v obytných miestnostiach laminátové. Kúrenie a ohrev vody sú zabezpečované  kondenzačným kotlom, na prízemí sa uvažuje s podlahovým vykurovaním. Do ceny nie je zahrnuté pripojenie na siete. V prípade realizácie uvedenej stavby na kľúč našou firmou, Vám preplatíme cenu realizačného projektu. Je možné postaviť nosný systém rodinného domu systémom QUAD-LOCK - systém vyvinutý a používaný v Kanade a USA. Viac o systéme QUAD-LOCK sa dočítate na https://www.ekonodom.sk/ako-stavat-rodinny-dom/stavebne-materialy/quad-lock/ .

ponúkame nasledovné varianty výstavby:

  • dom na kľúč alternatíva Porotherm       69 000 € s DPH
  • hrubá stavba alternatíva Porotherm       24 000 € s DPH 
  • dom na kľúč alternatíva QUAD-LOCK       78 000 € s DPH
  • hrubá stavba alternatíva QUAD-LOCK      34 800 € s DPH  zateplené
 
 

Praktik 1115

Obytné miestnosti: 5
Počet podlaží: 2
Zastavaná plocha podlažia: 130,3 m2   
Zastavaná plocha oboch podlaží: 260,6 m2

PRAKTIK 1115 • 5-izbový nízkoenergetický rodinný dom, určený pre 5-6 člennú domácnosť • poschodový dom, vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby, na rovinatý, prípadne mierne svahovitý terén • plná výška stropu na poschodí • jednoduchý tvar bez podpivničenia, so vstavanou garážou • kompaktná zastavaná plocha • bočná strana bez okien umožňuje umiestnenie domu na užšie stavebné pozemky blízko k hranici pozemku • schodisko oddeľuje dennú a nočnú časť domu • v zadnej časti prízemia dominuje obývacia izba s presvetlenou jedálňou a opticky oddelenou kuchyňou • samostatný sklad potravín v podschodiskovom priestore • úžitkovú hodnotu domu zvyšuje veľký šatník pri vchode, izba-pracovňa v prednej časti prízemia • na poschodí sa nachádzajú tri priestranné izby so samostatnými šatníkmi a dvomi komfortnými kúpeľňami • svetlovod v chodbe zabezpečuje dostatok denného osvetlenia • podlahové vykurovanie kondenzačný plynový kotol •

 

Ceny za realizáciu výstavby spoločnosťou ekonoDOM s.r.o.:
  • hrubá stavba*         49 951 € bez DPH        59 941 € s DPH        268 €/m2
  • holodom*               102 259 € bez DPH       122 711 € s DPH        479 €/m2
  • dom na kľúč*          115 174 € bez DPH        138 208 € s DPH        530 €/m2

 

 

Nízkoenergetické domy na kľúč a bungalovy

V spolupráci s partnermi sme pre Vás okrem nízkoenergetického domu "mIN1" rozšírili ponuku o vybrané projekty spoločnosti EUROLINE. Tu uvádzame zoznam nízkoenergetických a energeticky úsporných domov a bungalovov s atraktívnymi cenami realizácie v rozpracovanostiach na kľúč a hrubá stavba. Na podrobnejšie preskúmanie ponúk kliknite na názov domu.

Zoznam ponukových rodinných domov (ceny sú uvádzané s DPH):

Nízkoenergetický dom "mIN 1" 

·         dom na kľúč alternatíva Porotherm       69 000 €

·         hrubá stavba alternatíva Porotherm      24 000 €   

·         dom na kľúč alternatíva QUAD-LOCK     78 000 € 

·         hrubá stavba alternatíva QUAD-LOCK    34 800 €   (zateplené)    

Bungalov 1070 - nízkoenergetický dom

·         dom na kľúč        44 075 €

·         hrubá stavba       19 666 €

Optimal 1039 - nízkoenergetický rodinný dom

·         dom na kľúč        90 965 €

·         hrubá stavba       45 874 €

Praktik 1115 - nízkoenergetický dom

·         dom na kľúč     138 208 €

·         hrubá stavba       59 941 €

 

Uvedená ponuka slúži pre finančnú orientáciu. Radi Vám pripravíme bezplatnú cenovú kalkuláciu vami vybraných projektov v podrobnosti na základe poskytnutých podkladov.


 

Kontakt

ekonoDOM s.r.o.

Inovecká 12
94901, Nitra

0915756958

ekonodom@ekonodom.sk


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt

ekonoDOM

Inovecká 12
Nitra
94901

+421.0915756958